1. اولين تکنيک درماني، اتوهماتراپي(Autohematherapy) ازن درماني
  آلماني‌ها مدت‌هاي مديدي است که اين تکنيک درماني را به کار مي‌ّرند.در اين روش حدود?? تاM1 100 از خون بيمار گرفته مي‌شود و پس از اختلاط با اوزون ويژه‌ي کاربردهاي درماني، مجدداً آن را از راه تزريق وريدي به جريان خون باز مي‌گردانند. اين کار خون را از باکتري‌ها و بيماري‌هاي عفوني ناشي از ميکوپلاسما عاري مي‌سازد.
  تکنيک درماني دوم وارد کردم مستقيم اوزون به جريان خون از راه تزريق وريدي است.برخي از افراد ديد خوبي نسبت به اين روش درمان ندارند، چرا که تصور ميکنند تزريق گاز به خوبي باعث آمبولي گازي شده و منجر به حمله‌ي قلبي و نوقف فعاليت ريه‌ها مي‌شود.امابايد توجه داشت که اوزون خالص باعث آمبولي گازي نمي‌شود.هوا که بخش عمده‌اي ازآن يعني ??% را نيتروژن و باقي مانده يعني ??% آن را اکسيژن تشکيل مي‌دهد.
  در فشار اتمسفري حباب‌هاي گازي در خون به وجود مي‌آورد.در واقع نيتروژن عامل حباب‌هاي گاز خون در فشار اتمسفري است؛ ولي اوزون،چنين خاصيتي ندار.تنظيم سرعت ورود اوزون چنين خاصيتي ندارد. تنظيم سرعت ورود ازون به خون و به‌کار بردن سوزن خيلي ريز براي تزريق، رفع خطر آمبولي گازي را تضمين خواهد کرد. در واقع نبايد ترس از آمبولي گازي مانع تحقيق در مورد اين تکنيک درماني بسيار مؤثر و بي خطر گردد.
  تکنيک درماني سوم وارد کردن جريان گاز ازون به کولون از راه مقعد است. موفقيت اين روش بستگي به توانايي حفظ مخلوط گازي و فراهم کردن امکان حداکثر جذب آن در کولون دارد ممکن است در ابتدا قادر به نگهداري گاز براي مدت طولاني نباشد، اما به تدريج که درمان پيش مي‌رود، توانايي او براي نگهداري گاز براي مدت زمان بيشتر، افزايش مي‌يابد.
  معمولاً ازون درماني به روش‌ تزريق مقعدي يا واژني به مدت ?? ثانيه، يک تا سه بار در روز در هفته‌ي اول انجام مي‌شود،از راه لوله‌ي بسيار باريکي که وارد حفره‌ي مورد نظر مي‌شود،بيش از نيم ليتر ازون خالص به صورت مرطوب وارد ميگردد اين گاز سپس از ديوارهاي روده جذب جريان خواهد شد. اين پروسه(فرايند)بدون درد بوده و موجب تقويت نيروي حيايتي و احاساس نشاط و سرزندگي مي‌گردد که ناشي از اکسيژنه شدن و اغذيه خون است کاز مرطوب با کارايي بيشتري جذب مي‌شود.تکنيک چهارم تزريق گاز اوزون در گوش است.يک بيمار سرطاني که به مدت چند ماه با پزشک خود زندگي مي‌کرد، از اين شيوه درماني استفاده ميکرد و با نگه داشتن لوله مخصوص دميدن ازون در فاصله يک اينچ از پرده گوش جريان آرامي از ازون را وارد جريان خود مي‌نمود.بعضي از پزشکان اوزون را مستقيماً به داخل تومورهاي سرطاني يا به داخل عضلات تزريق مي‌کنند.
  تکنيک پينجم اوزونه کردن آب و نوشاندن آن به بيمار است. تحقيقان نشان مي‌دهند که نوشيدن آب ازون دار به درمان آلرژيها، کار سينوم(نوعي بدخيمي)،ابخال،کانديياز،گاستريت، بيماري‌هاي لثه،زخم‌هاي دهان، برفک دهان، زخم‌ها،سرماه خوردگي‌هافآنفولانزا و بيماريهاي ويروسي کمک مي‌کند، زخم‌ها را پاکس سازي کرده و کبودي‌ها را برطرف مي‌کند.نوشيدن آب ازون دار همچنين سطح کلي اکسيژن بدن را افزايش داده و موجب تسريع فرايندهاي بهبود مي‌شود.
  تکنيک ششم جذب ازون از طريق پوست است که دوش ازون ناميده مي‌شود.مي‌توان بخشي از بدن(يا کل بدن بيمار که زير گردن قراردارد) را در يک کيسه پلاستيکي يا يک لباس يکسره مخصوص از جنسTyvek(يک نوع الياف سنتزي نفوذپذير) قرار دارد و سپس لوله حامل جريان گاز اوزون را طوري که مجموعه سيستم کاملاً بسته و مهروموم باشد به داخل آن هدايت کرد.اکثراً شخص به مدت ?? دقيق داخل لباس ياد شده باقي مي‌ماند. بهتر است که قبل از اين کار دوش گرم يا داغي گرفته شود و رطوبت پوست محفوظ بماند تا منافذ پوست باز شده و برسرعت جذب گاز افزوده گردد.
  استفاده از بخار اوزونه نيز در سراسر دنيا توسط متخصصين زيبايي، متخصصين ستون فقرات، ماساژ درمان‌ها و ساير متخصصين و پزشکان صورت مي‌گيرد، زيرا اين عمل را روش طبيعي سم زدايي و پاکسازي تشخيص داده‌اند.کاربري بخار اوزون دار موجب تحريک گردش خون شده و ذخيره اکسيژن بدن را بالامي‌برد.
  تکنيک درماني هفتم استفاده از روغن زيتون اوزون دار شده‌است. مي‌توان يک قاشق چاي خوري روغن زيتون اوزونه را يک يا دو بر در روز مصرف کرد تا بدن مقدار دايم و يکنواختي از ازون را دريافت کند. روغن زيتون اوزنه کاربردهاي درماني و فوايد زيادي دارد. از روغن زيتون اوزون دار براي درمان خشکي پوست، برطرف کردن چروک‌هاي ان و درمان آفتاب سوختگي استفاده مي‌شود. هنگام خروج حباب‌هاي گاز از درون‌ روغن مي‌توان آن را به عنوان بخور هم به‌کار برد.
  وقتي از روغن زيتون اوزون دار شده براي درمان بريدگي‌هافکمبودي‌ها و ساير مقاصد بهبودي و درماني استفاده مي‌شود، نتيجه بسيار خوبي عايد مي‌گردد. اگر بخوراووزن با غلظت کم مورد نظر باشد، مي‌توان اين کار را به وسيله پالايش کننده‌هاي هواي اتاق انام داد.
  در اين صورت جذب به داخل ريه‌ها و گردش خون به طور موثري صورت مي‌گرد.
  آب ليمو،آب پرتقال و عصاره آوورا را نيز مي‌توان براي نوشيدن يا ماليدن روي پوست اوزون دارکرد.اوزونه کردن دو فنجان آب ليموي تازه به مدت شش ساعت و تأثير آن روي تمام ناراحتي‌هاي پوستي مثل سرطان پوست، خشکي پوست پسوريازيس و زخم‌هاي پوستي مورد بررسي قرار گرفته و نتايج درخشاني حاصل شده‌است.ساير کاربردهاي موضعي اين شيوه اعمال ان روي کبودي‌ها، سوخنگي‌ها،فيستول‌ها، زخم بستر،گانگرن(قانقاريا)،عفون ت،دردهاي عضلاني،صدمان ناشي از قرار گرفتن در معرض تابش‌هاي خطرناک و بهبود سريع‌تر زخم‌ها است. با پيوستن مولکول اوزون به ماتريس مولولي روغن زيتون شما مي‌توانيد ازون را به طور موضعي به ضايعات،بريدگي‌ها، عفونت‌ها،اسکارها، زخم‌ها و موارد ديگر اعمال کنيد.قابليت‌هاي درماني اين شيوه شگفت انگيز است.اگر شما نيز ضايعه خارجي چشمگير و يا عفونتي داريد که به درمان پاسخ نمي‌دهند،استفاده از روغن زيتون ازونه را به طور جدي مدنظر قرار دهيد.
  هيدروژن پراکسيد(H2O2) محصول فرعي بيش‌تر فرايندهاي اکسايش به وسيله ازون است.هيدورژن پراکسيد خود نيز گزينه درماني ديگري است. سه روش براي سم زدايي از طريق هيدورژن پراکسيد وجود دارد: دهاني، تزريق وريدي و کولوني.
  بيماريهايي که با اين روش‌ها مي‌توانند بهبود يابند عبارتند از بيماريهاي قلبي، قلبي-عروقي،ريوي،عفوني و بيماري‌هاي سيستم ايمني بدن. علاوه بر اين، اين روش‌ها در درمان سزطان،پارکينسون و آلزاميمر نيز به کار گرفته مي‌شوند. بعضي بيماران ترجيح مي‌دهند يک برنامه درماني ?? روزه هيدروژن پر اکسيد را براي پاکسازي دهان پشت سر بگذارند و معمولاً اين دوره را با مصرف سه قطر از اين ماده در يک ليوان ?- انسي آب خالص فاقد کلر، آبميوه و يا شير آغاز مي‌کنند. سپس به دوز مصرفي هيدروژن پراکسيد روزانه يک قطر مي‌افزايند تا در نهايت به ?? قطره، سه بار در روز افزايش يابد