1.  صورت تان را از جوش هاي سر سياه پاک کنيد

  يکي از آزاردهنده ترين جوش هاي روي پوست صورت و به ويژه روي بيني، جوش هاي سرسياه هستند. اين جوش ها وقتي منافذ باز پوست از سبوم - نوعي چربي مترشحه از غدد چربي پوست – و سلول هاي مرده پوست پر مي شوند، به وجود مي آيند. در واقع فرق جوش هاي سرسياه با جوش هاي سر سفيد، باز يا بسته بودن منافذ پوست است.
  صورت تان را از جوش هاي سر سياه پاک کنيد
  به گزارش سلامت نيوز به نقل از زندگي آنلاين، وقتي منافذ پوست باز باشد، چربي و سلول هاي مرده با هوا در تماس بوده و اکسيده مي شوند و رنگ جوش، سياه مي شود. بنابراين بايد گفت که جوش هاي سر سياه بر اثر آلودگي روي پوست به وجود نمي آيند و سايش پوست صورت تان روش خوبي براي خلاصي از آنها نيست و اين روش صرفا موجب خشک شدن پوست تان و بدتر شدن وضعيت مي شود.
  چراکه در آن صورت مجبور مي شويد، صورت تان را چرب تر از هميشه کنيد و دردسرتان تمامي نخواهد داشت. در اينجا چند روش درماني پيشنهاد مي شود که با کمک آنها مي توانيد، صورت تان را از جوش هاي سر سياه پاک کنيد.
  1 ماسک خاک رس بنتونيت
  اين خاک سرشار از مواد معدني است و از ديرباز براي برخي از بيماري هاي پوستي کاربرد داشته است. اين خاک به علت داشتن مولکول هايي با بارهاي الکتريکي، هنگام مرطوب شدن، توانايي شگفت انگيزي در بيرون کشيدن چربي از درون منافذ پوست دارد. ماسکي از اين خاک درست کرده و روي جوش هاي سرسياه بگذاريد.
  پوست در اين حالت مواد معدني موجود در خاک را به سمت خود جذب کرده و در همان حال منافذ پوست را از دانه هاي سياه پاک مي کند. همچنين خاک رس به گردش خون پوست کمک کرده و صورت را سالم و شفاف مي کند. براي درست کردن اين ماسک ، يک قاشق غذاخوري از خاک رس بنتونيت را با آب يا اگر پوست حساسي نداريد، سرکه سيب به گونه اي مخلوط کنيد که خميري يکدست آماده شود. سپس با انگشت به روي صورت بماليد و 10 تا 25 دقيقه منتظر بمانيد، سپس صورت تان را با آب ولرم شسته و به آن مرطوب کننده بماليد.
  2 ماسک سفيده تخم مرغ
  با استفاده از سفيده تخم مرغ مي توانيد منافذ پوست صورت تان را ببنديد تا به راحتي جوش سر سياه تشکيل ندهند و در ضمن جوش هاي سرسياه را هم پاک کنند. همچنين سفيده تخم مرغ سرشار از مواد مغذي براي پوست است و نسبت به درمان هاي ديگر ، پوست را کمتر خشک مي کند.
  براي درست کردن اين ماسک، ابتدا زرده و سفيده تخم مرغ را از هم جدا کنيد. صورت تان را بشوييد و خشک کرده و يک لايه نازک از سفيده تخم مرغ روي پوست تان بماليد. سپس با استفاده از دستمال کاغذي، سفيده تخم مرغ را با ملايمت به روي پوست تان بماليد تا کاملا روي پوست خشک شود و دوباره يک لايه ديگر از سفيده روي آن بماليد. اين کار را يکبار ديگر انجام دهيد و وقتي سفيده روي پوست تان کاملا خشک شد، 15 دقيقه صبر کنيد. سپس با ملايمت صورت تان را بشوييد و در انتها مرطوب کننده بماليد