1. وقتي معده درد به سراغتان مي آيد (که مي تواند آنفولانزاي پاييزي هم همراهش باشد)، خوردن غذاهاي شيرين و زود هضم و رساندن آب کافي به بدن، بهترين دفاع براي بهبود سريع مي باشد. معده يکي از ارگان هاي اصلي بدن مي باشد که مراقبت از غذاهاي ورودي به آن به سلامت ديگر ارگان ها ي بدن شما را تضمين مي کند. اطمينان دارم غذاهاي معرفي شده در اين مطلب جزو بهترين گزينه ها براي آرام شدن معده شما هنگام درد  مي باشد.
  نان تست و نان هاي برشته مسطح
  نان هاي مسطح، بدون نمک، و يا کم نمک و نان تست ساده، غذاهاي شيريني که براي معده بسيار آسان هضم هستند براي رفع معده درد مناسب هستند. اين غذاها  که داراي نشاسته بالا هستند. درد معده را تشديد نمي کنند و مي توانند به هضم آسان غذا و بهبودي معده  و کم کردن درد آن پس از ناراحتي کمک کنند.
   موز
  موز ميوه اي غني از پتاسيم است، که اغلب در طول حملات تعريق، استفراغ، يا اسهال و خالي شدن معده به بهبود وضع معده کمک مي کند. موز  همچنين به هضم آسان غذا کمک مي کند (ويتامين A + مواد غذايي شيرين و مطلوب!).  همچنين موز مي تواند به پر کردن دوباره الکتروليت هاي از دست رفته بدن کمک کند. و معده را از فشار غذاهاي نامناسب رها کند.
  زنجبيل
  تحقيقات نشان داده است که زنجبيل ماده اي فوق العاده در جلوگيري از حالت تهوع، و ديگر بيماري هاي معده (مانند يبوست، نفخ، و استفراغ) بسيار موثر است. نوشيدن چاي زنجبيل و يا آل زنجبيل تخت (براي جلوگيري از اخلال در معده) مي تواند به هيدراته نگه داشتن  شکم شما کمک کند در حالي که همچنين داراي اثر تسکين دهندگي مشکلات شکم است. در هر حال آنچه که مهم است اين است که شما به عنوان کسي که غذا هاي ورودي به بدن خود را در دست داريد از معده خود بيشتر مراقبت کنيد.