1. در ارزشيابي هاي انجام شده در دانشگاه پلي تکنيک کاليفرنيا مشخص شده است که آب حاوي اکسيژن فعال  براي تميز کردن خاک و biofilm انواع مختلف سطوح بسيار موثرتر از ساير شوينده ها مي باشد. بسياري از مطالعات ديگر نيز تاثير اکسيژن فعال را در نابودي باکتري ها و ميکروبهاي ديگراثبات کرده اند.
    مهم تر آنکه اکسيژن فعال هيچگونه باقيمانده شيميائي خطرناک که از طريق ساير شوينده هاي خانگي بر جاي مي ماند از خود باقي نمي گذارد. آب حاوي اکسيژن فعال  کاملا سالم و طبيعي است و هيچ گونه  اثرات فرعي و مضري برجاي نمي گذارد.
    اکثريت قريب به اتفاق پاک کننده هاي خانگي داراي مواد مضر مي باشند اين مواد از طريق تنفس گازها تماس با پوست و حتي از طريق بلعيدن وارد بدن انسان مي شوند. دانشگاه Penn state و سازمان هاي ديگرگزارش کرده اند که برخي مواد بکار رفته در پاک کننده هاي خانگي موجب سرطان در حيوانات مي شوند و حتي در مورد ابتلا به سرطان در انسان ها مورد ترديد مي باشند. بخار شيميايي شوينده هاي خانگي براي طولاني مدت درهوا باقي مي ماند و مي تواند در شرايط مختلف مضر باشد حتي وقتي که در مقادير بسيار کم استنشاق شود.
    اگر شما فردي را درخانه تان با بيماري آسم ( يا ديگر مشکلات تنفسي) آلرژيک نسبت به مواد شيميايي يا با سيستم ايمني ضعيف داريد گازهاي ناشي از پاک کننده هاي خانگي مي توانند مضر و آسيب رسان باشند. اين بخارها مخصوصا براي بچه هاي زير 9 سال و افراد سالخورده و مادران باردار خطرناک مي باشند. جهت استفاده از اکسيژن فعال  بعنوان ماده ضدعفوني کننده خانگي فقط لازم است آب سرد را در يک بطري اسپري به مدت 5 دقيقه اکسيژن فعال را تزريق کنيد و سپس آنرا به سطوحي که مي خواهيد تميز کنيد بپاشيد فقط لازم است که حاوي اکسيژن فعال هر چه سريعتر به سطوح مورد ضدعفوني پاشيده شود. و ازآنجاکه اکسيژن فعال  تقريبا بعد از 20 دقيقه در هوا از بين مي رود بنابراين هيچ خطربعدي سلامت انسان را تهديد نمي کند.