1. سيما معدنچي کارشناس تغذيه مرکز پزشکي خاص ايران گفت: مصرف روزانه سيب به علت کند کردن روند جذب قند در بدن موجب کنترل قند خون در مبتلايان به ديابت در طول روز مي شود که اين امر نقش مهمي در کاهش بروز عوارض اين بيماري طي روز در مبتلايان مي شود.
    وي گفت:سيب از جمله ميوه ها و منابع غني فيبر است که به علت داشتن پکتين و داشتن شاخص قندي کمتري نسبت به ساير ميوه ها به عنوان يک ميان وعده مناسب بويژه در مبتلايان به ديابت به شمار مي رود.
    معدنچي تصريح کرد:سيب در رنگهاي مختلف عرضه شده و دراختيار افراد قرار مي گيرد و از نظر انواع و شاخص هاي قندي فرقي ميان سيب هاي قرمز و زرد و سيب هاي سبز يا دورنگ وجود نداشته و در مبتلايان به ديابت نيز بهترين شيوه مصرف آن همراه با پوست است که حاوي فيبر بيشتري است.
    وي اظهار داشت:مصرف انواع ميوه ها در ميان وعده ها ضروري است که البته بايد دراين زمينه به تفاوت هاي فردي و ميزان توليد انسولين بويژه درمبتلايان به ديابت توجه بيشتري داشت، زيرا برخي ميوه ها داراي شاخص قندي بالايي هستند نظير موز که مصرف نصف آن در طول توصيه مي شود.
    اين کارشناس تغذيه مصرف روزانه سيب را به ميزان يک تا چهار واحد سيب متوسط در عموم افراد و بويژه مبتلايان به ديابت مفيد دانست و تقسيم کالري مورد نياز بدن افراد را در طول روز از طريق مصرف مواد غذايي سالم راهي مناسب در پيشگيري از بيماري هاي مرتبط باتغذيه عنوان کرد.