1. گياه توتيا

  تعداد بازدید : 890

  امتیاز این محصول : 1


  گياه توتيا

  با کشيدن اين پودر در چشم مي‌توان از عوارض متعدد و ناراحتي‌هاي مختلف چشمي ممانعت نمود. تأثير گياه توتيا در پيشگيري و درمان بيماريهايي مثل آب مرواريد، آب سياه، تراخم و بهبود خشکي‌هاي چشمي و ضدعفوني کردن آن مي‌باشد. باعث افزايش قدرت بينايي مي‌شود. توتيا تقويت کننده چشم بوده و باعث از بين رفتن خارش چشم مي‌گردد. با استعمال آن ماهيچه‌هاي چشم از جمله ماهيچه‌هاي حرکت دهنده عدسي چشم تقويت شده و بنابراين افرادي که از اين دارو استفاده مي‌نمايند ديرتر به پير چشمي مبتلا مي‌گردند. توتيا ضدعفوني کننده بسيار قوي است و بنابراين در گذشته با توجه به آلودگي‌هاي ميکروبي فراوان کساني که از آن استفاده مي‌نموده‌اند از بيماريهاي چشمي به دور بوده و به چشم درد مبتلا نمي‌شده‌اند.


  خواص درماني توتيا
  توتيا سبب تحريک غدد اشکي و غدد مترشحه لبه پلکها شده و سطح کره چشم را مرطوب و شفاف مي‌سازد و چون دافع رطوبات اضافي داخل چشم مي‌شود از تار شدن يا کم شدن نور چشم جلوگيري مي‌کند.
  استفاده از اين دارو خونرساني به شبکيه و ساير قسمتهاي چشم را تنظيم نموده و چشم کمتر به شبکوري مبتلا مي‌گردد. همچنين مي‌تواند در ترميم بعضي از ضايعات چشمي نيز کمک نمايد. بررسي‌هاي جديد نشان داد که توتيا کاملاً در محيط اسيدي محلول بوده و در محيطهاي خنثي و قليايي نامحلول مي‌باشد (شايد علت حل کردن و نگهداري آن در آبغوره نيز به همين دليل باشد)