1. همه ميدانيم که يافتن راه حل هايي به دور از خطر و همراه با سلامتي براي چربي سوزي و کاهش وزن معضل امروزه‌ همه‌ ما است. شما همان چيزي هستيد که مي‌خوريد!  و هر چه بخوريد (بکاريد!) همان را برداشت مي‌کنيد دو جمله‌ي معروف هستند که به بهترين شکل نشان مي‌دهند چه‌قدر نحوه‌ي غذا خوردن مي‌تواند بر سلامتي و وزن‌تان تاثير بگذارد. در اين دو روزِ زودگذرِ دنيا، تا کِي مي‌خواهيم شکم‌مان را مملو از غذاهايي فراوري‌شده بکنيم که نه تنها پر از مواد نگهدارنده هستند، بلکه حاويِ سمومي بسيار هستند که ممکن است براي بدن‌مان مضر و خطرناک باشند. نتيجه‌ي خوردن اين غذاها را مي‌توانيم در شيوع چاقي و ديگر بيماري‌هاي مربوط به اضافه‌وزن نظير مشکلات قلبي و کلسترول، ديابت، و بسياري ديگر مشاهده کنيم. ولي به راستي، مي‌توانيم با خوردن خوراکي‌هاي سالم و درست از همه‌ي اين مشکلات جلوگيري کنيم. در ادامه به اين 10 خوراکي که براي کاهش وزن و چربي سوزي عالي هستند اشاره مي‌کنيم:
    کاهش وزن و چربي سوزي با خوراکي‌هاي سرشار از فيبر
    نظير بلغور جو و نان سبوس‌دار (نان با آرد کامل) براي کاهش وزن‌تان بسيار خوب و مفيد هستند. اين خوراکي‌ها مي‌توانند براي مدتي طولاني‌تر شما را سير نگه دارند. هم‌چنين کمک مي‌کنند سطح کلسترول بدِ خون‌تان پايين بيايد.
    کاهش وزن و چربي سوزي با ليمو
    يک عامل سم‌ زداي بسيار خوب است که مي‌تواند کمک کند سرعت چربي‌سوزي‌تان بيش‌تر شود، ؛ به ويژه وقتي آن را با آب گرم يا آب هويج مخلوط کنيد و قبل از صبحانه بنوشيد.